• Slider 8
 • Slider 9

Wiadomości z Podhala

 • Ruszyła budowa chodnika przy drodze wojewódzkiej
  2023-09-21
  Trwają prace przy przebudowie kolejnego odcinka pobocza na chodnik przy drodze wojewódzkiej 969 w Krośnicy.
 • Drzewo runęło na chodnik i ścieżkę rowerową (zdjęcia)
  2023-09-21
  ZAKOPANE. Do zdarzenia doszło przy ul. Przewodników Tatrzańskich.
 • Zakopianka znowu przejezdna
  2023-09-21
  Z pomocą dźwigu i ciężkiego sprzętu udało się wyciągnąć tira, który wpadł do fosy przy dwupasmówce w Chabówce. Na czas akcji wyciągania go z powrotem na jezdnię, zamknięto zakopiankę w kierunku Zakopanego.
 • Anna Paluch o "braku chemii" z posłem Edwardem Siarką, uśmiechach Bogusława Waksmundzkiego i zagraniach nie fair władz powiatu nowotarskiego
  2023-09-21
  -> Część druga wywiadu z posłanką Anną Paluch z Krościenka. "Co do koalicji w powiecie nowotarskim, to koledzy nie zachowali się fair. Dobrze być wiceministrem w naszym rządzie, ale poseł powinien ogarnąć swoich współpracowników".

  -> Tajemnicą poliszynela jest to, że między panią a Edwardem Siarką nie było i nie ma chemii. - Polityka to nie jest towarzystwo wzajemnej adoracji. To nie czas na wzajemne animozje, bo walczymy o coś większego - odpowiada.
 • Pamiętaliśmy o Bohaterach Września 1939 r. (art. sponsorowany)
  2023-09-21
  Zgodnie w wieloletnią tradycją w Spytkowicach uczczono żołnierzy Wojska Polskiego, którzy w pierwszych dniach września 1939 r. stawili opór niemieckiemu najazdowi walcząc o Spytkowice, Wysoką i Jordanów.
 • Powiat szuka atrakcyjnych budynków do kupienia w Nowym Targu i okolicy
  2023-09-21
  Władze powiatu chcą kupić budynki, przynajmniej jeden w Nowym Targu, a drugi w centrum powiatu, żeby uruchomić w nich placówki opiekuńczo-wychowawcze dla dzieci i młodzieży odebranych rodzicom.
 • Tir zwalił się do fosy. Zamykają zakopiankę, żeby go wyciągnąć (aktualizacja)
  2023-09-21
  Na dwupasmówce w Chabówce, na podjeździe pod "patelnie", tir zjechał z drogi i przewrócił się na bok w fosie. Na miejsce wezwano pomoc drogową. Na czas wyciągania auta z fosy zdecydowano się zamknąć zakopiankę w kierunku Zakopanego. Objazd prowadzi przez Rdzawkę lub Czarny Dunajec.
 • Wypadek w Poroninie. Potrącony mężczyzna miał 3 promile alkoholu. Przechodził przez zakopiankę w niedozwolonym miejscu
  2023-09-21
  Zakopiańscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj wieczorem w Poroninie. Kierowca BMW potrącił mężczyznę przechodzącego przez „zakopiankę” w niedozwolonym miejscu.
 • Anna Paluch szczerze o sobie, spóźnianiu się, eleganckich ubraniach, hejcie i ministrach z Podhala. "Nie chcę mówić źle o kolegach, ale#8230;"
  2023-09-21
  → Posłanka Anna Paluch z Krościenka startuje z 4. miejsca do Sejmu z listy Prawa i Sprawiedliwości. Najwyżej z naszego regionu.

  → Pytamy ją o Jarosława Kaczyńskiego, eleganckie ubrania, które nosi, o spóźnianie się na spotkania, aferę z mieszkaniem w Krościenku i ocenę posłów-ministrów z naszego regionu.

  → „Nie chcę mówić źle o kolegach, ale ja nie powiem prezesowi, że muszę być ministrem, bo inaczej nie będę za czymś głosować. To jest lojalność, o której mówię. Kierownictwo wie, że ja nie będę urządzała scen albo groziła jakimiś innymi konsekwencjami” – mówi w rozmowie z Robertem Miśkowcem.

  → „Spełniam się. Gdyby tak nie było, to by mi się nie chciało po raz szósty przeprowadzać kampanię, szarpać się, wieszać banery na płotach i balkonach, żyć od spotkania do zebrania”.
 • Zakorkowana Białka Tatrzańska. Nikt nie uprzedził, że będą lać asfalt, a dziś jarmark
  2023-09-21
  - Rozumiem, że jest remont, ale nikt nie uprzedził nas o tym, że będą dziś lać asfalt. I dlaczego robią to akurat dziś, kiedy w Nowym Targu jest jarmark i mnóstwo Słowaków tam jedzie? - mówi zdenerwowana mieszkanka Bukowiny Tatrzańskiej, która przez korki spóźniła się do pracy w Nowym Targu.
 • Dziś obchody 70-lecia nadania praw miejskich Rabce-Zdroju
  2023-09-21
  Rabka-Zdrój świętuje w tym roku jubileusz nadania praw miejskich. Dziś kulminacja obchodów. Po południu w amfiteatrze odbędzie się uroczysta sesja Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju.
 • Czwartek ciepły i słoneczny, ale w weekend załamanie pogody
  2023-09-21
  Trwa pogodny wrzesień. Dziś słońce i temperatura do 25°C, ale od piątku pogoda zacznie się pogarszać. Apogeum zmian przyjdzie w niedzielę.
 • Mieszkańcy Suchego mogą mieć dziś problem z wodą
  2023-09-21
  Na sieci wodociągowej w Suchem prowadzone będą dziś prace remontowe.
 • Potrącenie pieszego na zakopiance w Poroninie. Wprowadzono ruch wahadłowy (zdjęcia)
  2023-09-20
  W okolicach przystanku na Misiagach w Poroninie samochód osobowy potrącił pieszego. Ranny został karetką przetransportowany do szpitala w Zakopanem.
 • Nocny remont "zakopianki"
  2023-09-20
  W czwartek wieczorem rozpocznie się remont półkilometrowego odcinka „zakopianki” w Głogoczowie. Prace będą prowadzone na jezdni w kierunku Krakowa. Nawierzchnia będzie remontowana wieczorem i nocą (od 20:00 do 6:00).
 • Przeprowadzka Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu
  2023-09-20
  Decyzją władz powiatu, Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu opuszcza budynek przy ulicy Jana Kazimierza, naprzeciwko kina Tatry i przenosi się w nowe miejsce. Wszystkie zajęcia zostały odwołane.
 • "Karuzela dotacji" trwa. Przed wyborami sypią się kolejne pieniądze od PiS-u m.in. na przedszkole w Zaskalu, drogi w Rabie Wyżnej i boisko w Czarnej Górze
  2023-09-20
  Niemal każdy dzień przynosi informacje o kolejnych milionach na inwestycje od rządu Zjednoczonej Prawicy. Podhalańskie gminy "załapały się" również na dotacje dla samorządów, w których funkcjonowały PGR-y.
 • Miliony dla nowotarskiego i zakopiańskiego szpitala
  2023-09-20
  Podhalański Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II w Nowym Targu otrzyma 15 mln zł, a Szpital Powiatowy im. Dr Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem 6,9 mln zł.
 • Zbadaj swoje kości - badanie osteoporozy w Nowym Targu (art. sponsorowany)
  2023-09-20
  W dniu 2 października 2023 roku mieszkańcy Nowego Targu i okolic będą mieli możliwość zbadania swoich kości w “osteobusie”. Mobilna pracownia densytometryczna stanie przy Podhalańskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II ul. Szpitalna 14, Nowy Targ.
 • Pożar w Tylmanowej. Budynki płonęły jak pochodnie (zdjęcia)
  2023-09-20
  Około godz. 5.30 rano na osiedlu Górzany w Tylmanowej wybuchł pożar. W ogniu stanęły sąsiadujące ze sobą, dwa budynki gospodarcze. Zostały zgliszcza.
 • Wyszukiwarka obiektów
  Wyszukiwarka
 • Nasi Partnerzy

   

  fdp.net.pl Podhale24.pl pienart.pieniny.com

   

  gckkroscienko.pl

   

  przewodnicy-tatry.pl

   

   

  uzdrowiskoszczawnica.plastraia.pl

  Podhalanka.pl

   

  Pieninyinfo.pl

 • Mapa Czorsztyn
  mapa czorsztyn
 • Pogoda w Czorsztynie