Kwatery prywatne
1.jpg
2.jpg
foto-left.png
foto-right.png
Podhale jednoczy się w pomocy dla 12-latka z Leśnicy. Dołącz do ludzi wielkiego serca - Choroba 12-latka z Leśnicy poruszyła serca wielu mieszkańców Podhala. Trwa zbiórka pieniędzy na leczenie chłopca, a coraz osób sięga po portfele.
Na Wielkiej Krokwi zobaczymy 9 reprezentantów Polski. Skoczkowie spotkali się z dziennikarzami (zdjęcia) - ZAKOPANE. Konferencja prasowa z reprezentacją Polski w skokach narciarskich zainaugurowała tegoroczną edycję FIS Puchar Świata w skokach narciarskich w Zakopanem.
Policja gotowa na Konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich - ZAKOPANE. W ten weekend na Wielkiej Krokwi rozegrane zostaną zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich. Kilkuset funkcjonariuszy dbać będzie o porządek publiczny i bezpieczeństwo podczas zawodów. Policja przypomina o alternatywnych drogach dojazdu do Zakopanego.
Radny apeluje o wymianę poszycia dachowego Miejskiej Hali Lodowej - NOWY TARG. - Dach Miejskiej Hali Lodowej jest cały zardzewiały i niedługo pojawią się w nim dziury - alarmuje Paweł Liszka. Radny zawnioskował o "niezwłoczne przystąpienie do wymiany poszycia dachowego na lodowisku", bowiem "obecny stan zagraża infrastrukturze hali, jak i uczestnikom imprez sportowych".
Wiadomo, jakie jest powietrze w uzdrowisku - W styczniu zaczęła działać stacja monitoringu powietrza w Rabce-Zdroju.
Romowie nie płacą za wodę. Zapłaci za nich gmina, ale nie wszystkim się to podoba - Rada Gminy Krościenko podjęła uchwałę w sprawie dopłat do wody dla Romów mieszkających w Krośnicy. Gmina musi dołożyć, bo w przeciwnym razie musieliby to zrobić mieszkańcy.
Ratusz w Nowym Targu wpisany do rejestru zabytków - Budynek Ratusza Miejskiego w Nowym Targu, decyzją Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków został wpisany do rejestru zabytków.
Kilka dni mrozów - Do niedzieli na Podhalu ma być mroźno. Nocami temperatura będzie spadać do -7°C.
Sukces zespołu Adama Kolusza z Nowego Targu w kosmicznych zawodach łazików marsjańskich - Zespół AGH Space Systems ze studentem z Nowego Targu w składzie, zajął I miejsce w Indian Rover Challenge, azjatyckiej edycji zawodów łazików marsjańskich, które odbyły się w Indiach.
Poranny wypadek koło Dudka - NOWY TARG. Około godz. 7.30 na skrzyżowaniu Al. Tysiąclecia i ul. Przechodniej zderzyły się dwa samochody osobowe.
Policjanci zatrzymali złodziei okradających skarbonki w kościołach - ZAKOPANE. Policjanci zatrzymali złodziei, którzy włamywali się do parafii łupiąc kościelne skarbonki. Straty oszacowano na ok. tysiąc złotych. Członkowie szajki usłyszeli zarzuty. Zatrzymani to mieszkańcy Nowego Targu i Skawy. Przyznali się do stawianych im zarzutów. Złodziejom grozi do 10 lat więzienia.
48. Góralski Karnawał w Bukowinie Tatrzańskiej - Konkurs tańca zbójnickiego, występy najlepszych grup kolędniczych i spektakularne kumoterki czyli wyścig dwuosobowej pary góralskiej po śniegu w małych saniach, używanych przez kumotra i kumoszkę – to wszystko już od czwartku 6 lutego do niedzieli 9 lutego w Bukowinie Tatrzańskiej.
Zakaz palenia peletem w Rabce i Szczawnicy, koniec z piecami węglowymi od 2021 roku w całej Małopolsce - W Małopolsce dobiegły końca konsultacje społeczne w sprawie nowego planu ochrony powietrza. W związku z tym, że stan powietrza się nie poprawia, padają propozycje zaostrzenia norm i wprowadzenia całkowitego zakazu palenia węglem i to od przyszłego roku.
Porozmawiajmy o spalarni. Mieszkańcy mają obawy, wójt mówi o wielkich korzyściach - Około 30 mieszkańców Szaflar przyszło do urzędu gminy zaniepokojonych plotkami, że we wsi powstanie spalarnia odpadów. - Porozmawiamy o tym. Gdybym nie był przekonany, że taka instalacja jest w 100% bezpieczna dla mieszkańców i korzystna dla gminy, to w ogóle nie podejmowałbym tematu - przekonywał ich wójt Rafał Szkaradziński.
Parada Gazdowska w Szaflarach odwołana z powodu braku śniegu - "Z powodu niewystarczającej ilości śniegu niezbędnej do przygotowania bezpiecznej trasy przejazdu zaprzęgów oraz dodatnich temperatur, zaplanowana na dzień 26 stycznia Parada Gazdowska w Szaflarach oraz towarzyszące jej zawody, zostają odwołane" - poinformowali w komunikacie organizatorzy.
Choose language
Current language: Language


Accommodation
Góralski domek w Pieninach "POD PSTRĄGIEM"
check more 
Accommodation
Domek w Pienińskim Potoku
Prices 20 - 40
check more 
Accommodation
Agroturystyka Bobak Leszek
Prices 25 - 35
check more 
show all
SEARCHER
Czorsztyn on the map
mapa-czorsztyn.jpg
Weather in Czorsztyn
Pogoda w Czorsztynie - meteoprog.pl pogoda-w-czorsztynie.jpg


Nasi partnerzy

 

fdp.net.pl Podhale24.pl pienart.pieniny.com

 

gckkroscienko.pl

 

przewodnicy-tatry.pl

 

 

uzdrowiskoszczawnica.plastraia.pl

Podhalanka.pl

 

Pieninyinfo.pl

Kwatery prywatne