Kwatery prywatne
1.jpg
2.jpg
foto-left.png
foto-right.png
Radni obradowali, mieszkańcy stali na korytarzu - Przewodniczący Rady Gminy Szaflary Stanisław Wąsik nie zgodził się na to, by mieszkańcy weszli na salę obrad. - To ja odpowiadam za bezpieczeństwo na tej sali - odparł, gdy radny Zbigniew Jurzec apelował, by wpuścić mieszkańców, którzy czekali na zabranie głosu
Kolejne zachowania na koronawirusa w Małopolsce. Aż 35 nowych przypadków, głównie w powiecie limanowskim - Badania laboratoryjne potwierdziły kolejne zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w Małopolsce. To 22 kobiety i 13 mężczyzn, w wieku od 8 do 74 lat, z powiatu limanowskiego (21 osób), nowosądeckiego (8 osób), Krakowa, Nowego Sącza oraz powiatów: oświęcimskiego, wadowickiego, gorlickiego i krakowskiego (po 1 osobie).
Kolejne gminy włączają się w walkę z reklamami przy zakopiance - Trzy gminy postanowiły skonsolidować swoje siły w walce z reklamami ustawionymi wzdłuż zakopianki. Poronin, Szaflary i Biały Dunajec rozpoczęły już prace, które pozwolą wprowadzić przepisy uniemożliwiające stawienie tablic reklamowych, bilbordów i innych urządzeń reklamowych koło drogi prowadzącej pod Tatry.
Podziękowanie (ogł. płatne) - Każdy, kto miał styczność z burmistrzem czy też radnym Fryźlewiczem lub po prostu z Markiem, wie, że gdyby dane mu było więcej czasu na pożegnanie się z ziemskim światem, to na pewno wykorzystałby tę możliwość z nawiązką.
Miasto będzie rekwirować porzucone hulajnogi - Zakopane chce się rozprawić z kontrowersyjną działalnością. Porzucane, zostawiane gdzie popadnie na terenie miasta hulajnogi stają się anty-reklamą Zakopanego.
Wielka inwestycja w Szaflarach stała się realna. Gmina dostanie 8 milionów złotych - Gmina Szaflary pozyskała 8 milionów złotych na budowę nowej pełnowymiarowej, wielofunkcyjnej sali gimnastycznej oraz nowej siedziby Gminnego Centrum Kultury Promocji i Turystyki oraz gminnej biblioteki.
Ruszają z budową chodnika oraz trasy rowerowej z Szaflar do Zaskala - Uroczyste rozpoczęcie prac nad budową ciągu pieszo-rowerowego odbyło się obok budynku Szkoły Podstawowej w Zaskalu, w miejscu gdzie inwestycja ma swój początek.
Rektor "Podhalańskiej" wybrany. Nie było niespodzianki - Dr hab. Robert Włodarczyk został nowym rektorem Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu na kadencję 2020-2024. Był jedynym kandydatem na to stanowisko. Głosowanie, w którym uzyskał większość głosów, odbyło się dzisiaj przed południem.
Oficjalne otwarcie dworca kolejowego w Mieście (zdjęcia) - NOWY TARG. Bez ministra, ale z pompą i dobrą muzyką, otwarty został dziś dworzec PKP. W budynku, prócz poczekalni dla pasażerów, swoje miejsce znajdzie w przyszłości m. in. tutejszy oddział PTTK, a także wypożyczalnia rowerów i serwis rowerowy. Na piętrze powierzchnie wykorzystywane będą na różnego rodzaju ekspozycje.
18. przypadek koronawirusa w powiecie nowotarskim - Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych osób w Małopolsce. To 13 kobiet i 15 mężczyzn, w wieku od 5 do 77 lat, z Krakowa (1 osoba), Nowego Sącza (2), powiatu nowosądeckiego (15), limanowskiego (6), nowotarskiego (2), wielickiego (1) i krakowskiego (1).
Jurgów: jeleń pod kołami samochodu - Do groźnego wypadku doszło dziś rano w Jurgowie, na drodze prowadzącej do granicy.
Dialogów z władzą za pośrednictwem tablic - ciąg dalszy. Tym razem przed dworcem PKP - NOWY TARG. Oklejony samochód postawiony przed budynkiem Urzędu Miasta, tablice z apelami na zbiegu ulic św. Anny i Grel - już były. Dziś samochód z transparentami stanął centralnie przed dworcem kolejowym.
Uruchomiono światła na zakopiance w Szaflarach. Poprawią bezpieczeństwo, ale z płynnością może być gorzej... (video) - Dziś około południa, po dziewięciu miesiącach oczekiwania, zaczęła działać wybudowana jesienią ub. roku sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu zakopianki z ul. Orkana w Szaflarach.
Przejechali pół Europy w naczepie z arbuzami - Najpierw przejechali przejście graniczne w Chyżnem, a potem, w Niedźwiedziu koło Mszany Dolnej, postanowili wyskoczyć z tira, w którym się ukryli. Tam zatrzymali ich strażnicy graniczni z Zakopanego.
Młoda kobieta, traktorzysta i rowerzysta - wszyscy usiedli nietrzeźwi za kierownicą - Policjanci z drogówki z Zakopanego podsumowali weekend. Działo się. Wśród zatrzymanych jest 25-latek, który jechał naćpany samochodem, nietrzeźwy kierowca ciągnika rolniczego ujęty w Gliczarowie Górnym i pijany 18-letni rowerzysta w Białce Tatrzańskiej.
Choose language
Current language: Language
Other services
Agroturystyka Bobak Leszek
Prices 25 - 35
check more 
Accommodation
Góralski domek w Pieninach "POD PSTRĄGIEM"
check more 
Accommodation
Willa Magiera noclegi Pieniny
check more 
show all
SEARCHER
Czorsztyn on the map
mapa-czorsztyn.jpg
Weather in Czorsztyn
Pogoda w Czorsztynie - meteoprog.pl pogoda-w-czorsztynie.jpg
Nasi partnerzy

 

fdp.net.pl Podhale24.pl pienart.pieniny.com

 

gckkroscienko.pl

 

przewodnicy-tatry.pl

 

 

uzdrowiskoszczawnica.plastraia.pl

Podhalanka.pl

 

Pieninyinfo.pl

Kwatery prywatne