Kwatery prywatne
1.jpg
2.jpg
foto-left.png
foto-right.png
Minister na budowie tunelu (zdjęcia) - Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk gościł dziś na budowie tunelu na odcinku S7 pod Luboniem Małym. Jak zapewniał, zarówno Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, jak i włoska firma Astaldi robią wszystko, by zakończyć budowę jeszcze w tym roku.
Będzie dojście z Nowego Targu do Bramy w Gorce - Burmistrz Grzegorz Watycha uważa, że z okolic Długiej Polany do powstającej na terenie Waksmundu Bramy w Gorce może poprowadzić deptak. Dojazd jest możliwy, ale trudniejszy do realizacji.
Rozmawiali o budowie kolei gondolowej w Pieninach - O rozwoju atrakcji turystycznych w obszarze Pienin rozmawiali marszałek Witold Kozłowski, poseł na Sejm RP Anna Paluch, Jan Dyda – wójt Krościenka nad Dunajcem, Jan Komorek - radny powiatu nowotarskiego, Jan Lasyk - dyrektor PKL S.A. oraz Daniel Pitrus - prezes zarządu PKL S.A.
Góralskie veto nie zadziałało. Ci, którzy się otwarli mieli kontrole (zdjęcia) - Mimo zapowiedzi, nie było dziś masowego otwarcia lokali gastronomicznych czy hotelowych, sprzeciwiających się lockdownowi w turystyce. Otwarte zostały pojedyncze lokale, w których od razu pojawiła się policja i sanepid.
Wójt przeciw, ale radni zwolnili przedsiębiorców z koncesji za alkohol - Rada Gminy Czarny Dunajec zwolniła z koncesji za alkohol przedsiębiorców z branży gastronomicznej. Wójt Marcin Ratułowski ostrzega, że gmina może się ośmieszyć, bo nie traktuje wszystkich równo.
Gmina zwalnia przedsiębiorców z podatku - Gmina Bukowina Tatrzańska zdecydowała się wspomóc swoich przedsiębiorców w trudnym czasie pandemii.
Mała liczba nowych zakażeń na Podhalu - 1 nowy przypadek zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w powiecie nowotarskim, 3 w tatrzańskim, brak zgonów związanych z COVID-19 - to aktualne dane o pandemii w naszym regionie.
Burmistrz Nowego Targu: "Ja bym otworzył wyciągi" - Grzegorz Watycha, pytany o swój stosunek do lockdownu w turystyce, powiedział, że jest zwolennikiem otwarcia wyciągów narciarskich.
Rekordowo mroźny poranek - PODHALE. Dziś rano miejscami termometry pokazywały nawet -28,5°C. Taki mróz odnotowano m.in. w Podwilku (na zdjęciu).
Miasto chce wykupić przejście - NOWY TARG. Burmistrz Grzegorz Watycha poinformował, w jaki sposób miasto chce rozwiązać problem i ostatecznie zakończyć sprawę zamkniętego od 4 lat, a niedawno ponownie otwartego - skrótu łączącego osiedle Suskiego z Alejami Tysiąclecia.
Niedziela nie dla nas. Na Wielkiej Krokwi wygrał Marius Lindvik - Indywidualny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich wygrał w Zakopanem Norweg Marius Lindvik. Pierwsza seria należała do Anze Laniska. Andrzej Stękala, który skoczył o pół metra dalej od Słoweńca był czwarty, a ostatecznie piąty. Był najlepszym z Polaków.
Dobra wiadomość dla amatorów biegówek. Trasy narciarskie są już gotowe (zdjęcia) - Zgodnie z zapowiedziami Urzędu Miasta - trasy dla biegaczy narciarskich zostały przygotowane. W niedzielne popołudnie rejon nad Dunajcem i lotniska - cieszył się sporym powodzeniem.
NOWE ZAJĘCIA BRAINY DLA DZIECI (art. sponsorowany) - Jeśli czujesz, że potencjał Twojego dziecka wciąż nie jest odkryty, musisz poznać BRAINY. Zrób pierwszy krok w stronę świetlanej przyszłości Twojego dziecka i odkryj program, który pokochały miliony ludzi na całym świecie. Od teraz także w Polsce i Nowym Targu!
50 mandatów i 21 wniosków do sądu. Policja podsumowuje sobotnie interwencje - ZAKOPANE. Policjanci podsumowali - ze swojego punktu widzenia - drugi dzień zawodów na Wielkiej Krokwi. "Wokół skoczni był spory ruch pieszych więc policjanci zabezpieczający imprezę m.in. za pomocą megafonu upominali gromadzące się tam osoby przypominając o obowiązku zachowania dystansu i noszenia maseczek".
10. Światowy Dzień Śniegu w Zakopanem (zdjęcia) - W Zakopanem trwają obchody Dnia Śniegu. Na Górnej Równi Krupowej dla dzieci, ale także dla całych rodzin przygotowano sporo atrakcji. Wydarzeniu patronuje Podhale24.
Choose language
Current language: Language


Accommodation
Zajazd Sokolica
Prices 40 - 80
check more 
Accommodation
Willa Magiera noclegi Pieniny
check more 
Accommodation
Domek w Pienińskim Potoku
Prices 20 - 40
check more 
show all
SEARCHER
Czorsztyn on the map
mapa-czorsztyn.jpg
Weather in Czorsztyn
Pogoda w Czorsztynie - meteoprog.pl pogoda-w-czorsztynie.jpg


Nasi partnerzy

 

 

gckkroscienko.pl

 

 

Podhalanka.pl

 

Pieninyinfo.pl

Kwatery prywatne